Slováci našli skvelú funkciu papiera na pečenie. Pokrčte ho alebo namočte

papier na pecenie 1

Bez papiera na pečenie si mnohí z nás vôbec nevedia predstaviť prácu v kuchyni. V iných domácnostiach nechápu, na čo je vlastne dobrý. Predstavme si, na čo všetko môžeme papier na pečenie použiť a aké triky vyskúšať.

Skúste papier namočiť alebo pokrčiť

Ak vás trápi, že sa vám papier na pečenie krúti a nepriľahne k plechu alebo forme tak, ako potrebujete, skúste použiť naše jednoduché triky. Papier môžete napríklad mierne navlhčiť a uvidíte, že sa bude oveľa menej stáčať.

Akokoľvek sa to môže zdať prekvapujúce, veľmi pomôže, ak papier na pečenie trochu pokrčíte. Odstrihnite si kúsok, ktorý potrebujete, potom ho zmačkajte do guľôčky a potom ho opäť roztiahnite. Okraje by sa už nemali krútiť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Obaľte do tejto veci kuracie mäso a nepotrebujete olej na vyprážanie. Je to zdravé
papier pecenie

Na čo môžem použiť papier na pečenie?

V niektorých kuchyniach sa papier na pečenie vlastne vôbec nepoužíva a gazdinky dávajú prednosť starším metódam vymastenia plechov a foriem maslom alebo masťou a následnému vysypaniu múkou alebo strúhankou (na sladké pečenie môžete vysypať aj kokosom). Na tom nie je nič zlé – určite to tiež funguje. Papier na pečenie však nemusíte používať len na vyloženie plechu alebo formy, ale má aj mnoho ďalších využití.

V domácnostiach, kde sa papier na pečenie používa často, totiž ľudia našli nové spôsoby, ako s ním pracovať. Môže sa použiť aj ako pergamen na pečenie mäsa, rýb alebo zeleniny, prípadne na zakrytie vrchnej časti pečeného pokrmu namiesto pokrievky, ktorá ho chráni pred najhorším teplom, ale stále prepúšťa dostatok tepla. Prísady sa nevysušia, ale upečú sa vo vlastnej šťave a budú krásne voňavé.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Postrekujte raz za mesiac. Burina nadobro zmizne

Papier na pečenie sa bude skvele hodiť napríklad do hriankovača. Ak neznášate čistenie hriankovača od zapečeného syra alebo iných vecí, ktoré počas pečenia vytiekli z hrianok, potom je papier na pečenie určený práve pre vás! Jednoducho s ním vyklopíte hriankovač a všetko sa zachytí na papier na pečenie, ktorý potom môžete jednoducho vyhodiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *