Slováci si začínajú dávať cesnak pod vankúš. Ráno uvidíte rozdiel

cesnak pod vankusom

Aj keď sa zdá, že ukladanie cesnaku pod vankúš je dosť zvláštna činnosť, má to svoje opodstatnenie. Nielenže to odradí potenciálnych upírov, ale pomôže vám to aj pokojne spať a prebúdzať sa oddýchnutí.

Okrem toho, že je cesnak prísadou mnohých jedál, je aj ceneným antibakteriálnym a antivírusovým prostriedkom. Ľudová medicína a vedci zhodne tvrdia, že jeho konzumácia nám všetkým prospeje. Vždy sa oplatí mať ho po ruke, aby ste si ho v prípade potreby mohli dať aj pod vankúš.

Cesnak je dobrý pre vaše zdravie

Cesnak je neoceniteľnou zbraňou v boji proti rôznym chorobám. Pomáha liečiť prechladnutie a jeho pravidelná konzumácia má priaznivý vplyv na krvný obeh, dokáže znížiť hladinu škodlivého cholesterolu a posilniť imunitu organizmu. Alicíny alebo zlúčeniny síry, ktoré obsahuje, majú antibakteriálne, antivírusové a antiseptické účinky.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci ich v obchode obchádzajú. Čistia črevá a podporujú mozog

O cesnaku sa tiež hovorí, že je receptom na dlhú mladosť. Voľné radikály, ktoré obsahuje, spomaľujú proces starnutia organizmu, a tým aj tvorbu vrások.

Cesnak pred spaním

Pred rokmi sa hovorilo, že cesnak je skvelý pre ľudí trpiacich nespavosťou. Dnes už vieme, že na tomto tvrdení určite niečo bude. Šňupanie alicínu vylučovaného cesnakom má upokojujúci účinok na nervový systém, pomáha vám lepšie dýchať a v dôsledku toho pokojne spať celú noc. Zlúčeniny síry pôsobia ako čistiaci prostriedok, ktorý nám otvára nos a umožňuje nám zhlboka sa nadýchnuť.

Spanie s cesnakom pod vankúšom sa osvedčí, ak vás trápi nádcha a upchatý nos. Môže mať aj preventívny účinok a predchádzať chorobám. Mnohí ľudia uvádzajú, že odkedy si začali dávať cesnak pod vankúš, ich dýchanie sa upokojilo a nádcha ich prestala tak trápiť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zapáchajú nakladané uhorky a majú horkú chuť? Všetko kvôli bežnej chybe

Ak vás cesnak pod vankúš nepresvedčil, môžete jeho vlastnosti využiť o niečo dostupnejším spôsobom. Najlepším spôsobom je privoňať si pred spaním k rozdrvenému alebo nadrobno nakrájanému strúčiku cesnaku. Možno to nebude vôňa vašich snov, ale určite vám príde zdravá.

Mlieko s cesnakom

Pomôcť môže aj recept, ktorý dobre poznajú a používajú mamičky a babičky. Ošúpte a rozdrvte tri strúčiky cesnaku a pridajte ich do pohára mlieka. Zmes varte 3 minúty a nechajte vychladnúť. Pol hodiny pred spaním siahnite po nápoji a vypite ho. Podľa chuti môžete pridať lyžicu medu. Chuť je dosť výrazná, ale dá sa na ňu zvyknúť. V lekárňach môžete hľadať aj výživové doplnky, ktoré budú obsahovať cesnak. Najlepšie však bude pôsobiť v tejto prírodnej forme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *