Slováci vypĺňajú mrazničku novinami. Šetrí im to kopu peňazí za elektrinu

mraznicka setrenie elektriny

Mraznička… Tento verný spojenec našich kuchýň uchováva potraviny dlho čerstvé. Či už je malá, veľká, vo forme truhlice, skrinky alebo integrovaná do chladničky, vždy sa pre ňu v našich domácnostiach nájde miesto. Aby sme sa však vyhli nadmernej spotrebe energeticky náročnej mrazničky, potrebujeme všetky triky, ktoré máme k dispozícii. A my máme práve ten tip, ktorý potrebujete na úsporu peňazí.

Je stále zapnutá a nemôžete ju vypnúť! Ako všetci vieme, naša mraznička spotrebuje veľa energie… a pritom ju potrebujeme stále! Preto sme prišli s tipom, ktorý vám pomôže využiť spotrebič na maximum bez toho, aby ste rozbili banku!

Spotrebuje vaša mraznička veľa elektrickej energie?

Hneď vám to prezradíme! Vaša mraznička je jedným z energeticky najnáročnejších spotrebičov vo vašej domácnosti! Niet divu: aby ste udržali zmrzlinu a pizzu v správnej teplote, musíte ju nechať zapojenú 24 hodín denne! A to si, samozrejme, vyžaduje kilowatthodiny… ktoré nakoniec vyčerpajú vašu peňaženku!

Spotrebuje prázdna mraznička veľa energie?

Ak rovnako ako my čítate každé ráno noviny, pravdepodobne sa vám v rohu domu hromadia stohy novín, ktoré končia v koši! Vedeli ste však, že tento zdanlivo obyčajný papier môže mať mnoho ďalších praktických využití? Tu je len jedno z nich!

Ako môžete využiť noviny na zníženie spotreby elektrickej energie vo vašej mrazničke?

Podľa rady uvedenej na webovej stránke dodávateľa zemného plynu a ekologickej elektriny ENGIE naplnenie mrazničky na 75 % jej kapacity optimalizuje stabilizáciu teploty. Keď sú dvere otvorené, mraznička plná potravín ponecháva menej priestoru na prenikanie horúceho vzduchu, čo znižuje spotrebu energie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Mleté klinčeky položte vedľa postele. Otravný problém zmizne

Ak chcete ísť ešte o krok ďalej, odborník na úsporu energie Sam Whillance odporúča vyplniť prázdny priestor novinami, ako uvádza denník L’Express. A ako to urobiť? Jednoducho tak, že jedlo presuniete smerom von a vyplníte centrálny priestor. Takto bude vaša mraznička naplnená na 3⁄4 svojej maximálnej kapacity, čím ušetríte peniaze!

Ďalšia metóda na zníženie spotreby elektrickej energie vašej chladničky

Ak to neviete, nuž je čas uviesť veci na pravú mieru: plytvanie nie je jediným neblahým dôsledkom mrazenia! Okrem toho, že mrazničku musíte pravidelne odmrazovať, námraza zvyšuje aj spotrebu elektrickej energie vášho spotrebiča. Ľad pôsobí ako akási izolačná vrstva medzi vašimi potravinami a chladiacim systémom a prilepuje sa na steny, uvedomujete si? Nanešťastie, táto vynútená izolácia ho núti pracovať intenzívnejšie, aby udržal teplotu vo vnútri na optimálnej úrovni.

Výsledok? Plytvanie potravinami, ale to nie je všetko! Mráz vždy nakoniec zvýši účet. A aby toho nebolo málo, nedá sa pred ňou uniknúť! Preto je dôležité riešiť tento problém prijatím preventívnych metód, aby ste sa vyhli mrazu a nepríjemnostiam, ktoré spôsobuje.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Stačí urobiť denne toľkoto krokov a výrazne si predĺžite život a zlepšíte zdravie

Ak nechcete skončiť s ľadovou jaskyňou namiesto mrazničky, odporúčame vám, aby ste nezabúdali na jej pravidelné odmrazovanie! Nepamätáte si na nič z toho? Nebojte sa, máme pre vás geniálny, osvedčený tip, ako spomaliť alebo dokonca zabrániť tvorbe námrazy! Ste pripravení? Tu je naše riešenie: použite hliníkovú fóliu! Jednoducho vezmite rolku hliníkovej fólie a umiestnite ju na všetky strany spotrebiča (hore, dole a po stranách). Potom príde obvyklá otázka: „Ako je to užitočné?“ Hliníková fólia funguje ako akýsi štít a zabraňuje tvorbe ľadu! Keď nabudúce v obchode na rohu nenájdete podložku proti námraze, hliníková fólia vás zachráni. Je vždy k dispozícii a je úplne zadarmo! Je to na vás!

Ak chcete tento tip uplatniť v praxi, začnite tým, že úplne vyprázdnite mrazničku a dôkladne ju vyčistíte.
Potom nastrihnite niekoľko hliníkových listov správnej veľkosti a pokryte nimi všetky steny mrazničky.
Zostáva už len umiestniť dovnútra všetky potraviny. Ak sa však po chvíli opäť objaví námraza, je čas vymeniť fóliu zopakovaním operácie – je to také jednoduché!

Vďaka nášmu tipu sa teraz môžete rozlúčiť s problémom tvorby námrazy v mrazničke a predovšetkým s nadmernou spotrebou energie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *