Spojte dve prísady. Rýchle vyčistenie pripáleného hrnca, bude ako nový

pripaleny hrniec

Kto z nás aspoň raz v kuchyni nepripálil hrniec? Teoreticky sa nič zlé nestalo, ale skúsili ste ho vyčistiť? Mnohí ľudia si myslia, že je to takmer zázrak.

Pritom na pripálený hrniec stačí pasta z dvoch ingrediencií, ktorá odstráni aj to najväčšie pripálenie. Garantujeme vám, že nebudete môcť uveriť jej účinnosti.

Ako vyčistiť pripálený hrniec?

Ak si neviete predstaviť začiatok dňa bez malej čiernej kávy, máme pre vás dobrú správu. Na vyčistenie kanvice budete potrebovať kávovú usadeninu. Samozrejme, že to samo o sebe nestačí. Tie je potrebné skombinovať s prostriedkom na umývanie riadu.

Vytvorením hustej pasty z kávovej usadeniny a prostriedku na umývanie riadu môžete zaručiť, že ľahko odstránite takmer všetky nečistoty. Treba však dbať na to, aby ste nepoškriabali čistený povrch.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Na európsky kontinent sa ženie veľká hrozba. Slovensko sa tomu nevyhne

Ak je pripálený riad vyrobený z nehrdzavejúcej ocele alebo hliníka, môžete ho bez obáv vyčistiť. Pri čistení teflónových povrchov však buďte opatrní, aby hrubá kávová usadenina nepoškodila teflón.

Ako môžete použiť kávovú usadeninu v domácnosti?

Kávovú usadeninu môžete doma použiť nielen na čistenie pripálenej kanvice. Je to vynikajúca čistiaca pasta na všetky mastné škvrny na pracovnej doske, a dokonca aj prostriedok, ktorý dokonale odstráni nepríjemný zápach z chladničky.

Stačí, ak do nádoby nasypete kávovú usadeninu a vložíte ju do chladničky. Zostane po nej len nepríjemný zápach.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tu je najviac baktérii v kuchyni. Nenapadlo by vás, kde sa ich chytáte

Nebojte sa experimentovať

Ak už viete, ako vyčistiť pripálený hrniec a zbaviť chladničku nepríjemných pachov, nebojte sa hľadať ďalšie spôsoby využitia kávovej usadeniny.

Vedeli ste, že môžu byť aj výborným hnojivom pre rastliny v záhrade alebo pomôcť odstrániť odolné škvrny? Niektorí ľudia používajú pastu z kávovej usadeniny a piesku napríklad na odstránenie veľmi silných popálenín na praženici.

Pomocou tejto zmesi môžete bez obáv vyčistiť olejové škvrny v garáži alebo mnohé iné druhy nečistôt. Vedeli ste, že kávová usadenina má toľko možností využitia?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *