Uložte takto maslo v chladničke a vyberiete ho vždy mäkké pripravené na natieranie

maslo rakovina

Zvyky z rodinného domu nie sú vždy dobré. Nevhodné skladovanie výrobkov v chladničke môže ovplyvniť ich kvalitu, ale nielen to. Čo môžete urobiť, aby maslo nebolo po vybratí z chladničky tvrdé?

Moderné chladničky chladia inak a dokonca majú systémy na odvádzanie vlhkosti von. Na ktorej polici skladovať maslo? Poradíme vám, ako pripraviť výrobky a kam ich ukladať.

Ako ukladať výrobky do chladničky?

Ukladať potraviny do chladničky podľa toho, ako to robili naši rodičia, nie je vždy najlepšie riešenie. Ak chcete mať hneď mäkké maslo alebo dlhšie trvajúce čerstvé ovocie a zeleninu, je dobré postupovať podľa odporúčaní.

V moderných chladničkách má každý výrobok svoje miesto. Zelenina a ovocie by mali byť na samom dne zásuviek. Predtým ich dobre umyte a osušte. Kde uchovávať mäso a mliečne výrobky?

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Biely povlak na klobásach? Povieme vám, čo to je a či ju môžete jesť

Mäso a ryby by sa mali skladovať na najnižšej polici. Tu je najchladnejšie. Najlepšie je uchovávať ich v tesne uzavretých obaloch. Ako zabezpečiť, aby maslo nebolo po vybratí z chladničky tvrdé? Jednoducho mu nájdite správne miesto.

Na ktorej polici by ste mali uchovávať maslo? Zabránite tak jeho stvrdnutiu

Stredná polica v chladničke je ideálnym miestom pre výrobky s dlhšou trvanlivosťou. Práve tu môžeme skladovať polievky. Je to tiež dobré miesto pre syr. Kam by sme teda mali uložiť maslo?

Horná polica chladničky bude ideálna na uskladnenie masla. Je tam nižšia teplota. Vďaka tomu nebude maslo po vybratí tvrdé. Je to tiež dobré miesto na uskladnenie jogurtu a mlieka.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Máte medzi zubami takéto čierne trojuholníky? Zubár vysvetlil, čo to je

V chladničke máme ešte priestor na dverách. V závislosti od našich zvykov tam môžeme uchovávať rôzne veci. Aké sú odporúčania a čo sa oplatí umiestniť na dvere spotrebiča?

Čo uchovávať na dverách chladničky?

Dvere chladničky sú najteplejším miestom. Práve tu môžeme ukladať omáčky, šťavy, rôzne koreniny. Zvládne to tu aj mlieko. Dôležité je, že na dverách by nemali byť uložené lieky.

Lieky potrebujú oveľa nižšiu teplotu. Mnoho ľudí uchováva antibiotiká práve na dverách chladničky. To však nie je najlepší nápad. Pozrite si tiež, čo robiť, keď sa v chladničke objaví námraza.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *