Nevyhadzujte vrecúško z čaju. Položte ho na radiátor a uvidíte

caj vrecusko

Vyhadzujete po uvarení čaju použité vrecúško do koša? To je chyba, pretože v sebe skrýva pomerne veľa možností využitia, ktoré vám výrazne uľahčia život. Zamilujete si ich pre ich nízku cenu, jednoduchosť a výsledky, ktoré vás určite prekvapia. Na čo všetko môžete použiť čajové vrecúško?

Čajové vrecúško sa zvyčajne považuje za odpad a hneď po spotrebovaní skončí v koši. Nie každý však vie, že tento nenápadný predmet sa dá využiť mnohými spôsobmi. S jeho pomocou môžete vyživovať svoje rastliny, zbaviť sa nepríjemných pachov alebo mastných škvŕn. Ako ich môžete využiť?

Ako používate čajové vrecúško? Položte ho na radiátor

S blížiacou sa zimou sa v mnohých bytoch a domoch pomaly začína vykurovacia sezóna. To je ideálna príležitosť, ako si triviálne jednoducho a zadarmo vyrobiť spoľahlivý pohlcovač pachov. Ako na to? Po uvarení čaju opatrne, ale dôkladne vyžmýkajte vrecúško so sušeným čajom a potom ho položte na radiátor. Počkajte, kým úplne vyschne, a keď sa tak stane, umiestnite ho na miesto, kde sa vznáša nepríjemný zápach. Skôr než sa nazdáte, bude úplne preč.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Skúsený záhradkár prezradil trik. Stačí toto a pleseň nemá šancu na paradajky

Pre ešte lepší účinok ho môžete pokvapkať obľúbeným esenciálnym olejom. Takto získate aj spoľahlivý osviežovač vzduchu. Navyše, vysušené vrecúška vám pomôžu zbaviť sa aj nepríjemného zápachu z topánok. Stačí ich do nich vložiť na noc a ráno ich vyhodiť.

Šikovný trik pre krásne ruže a zelené paprade. Pridajte ich do pôdy a nebudete ľutovať

Jemný čajový nálev alebo sušený produkt z vopred použitého čajového vrecúška môžete použiť aj ako hnojivo pre črepníkové rastliny, ktoré majú rady kyslú pôdu. Patria medzi ne paprade, ruže, azalky a rododendrony. Domáce hnojivo ich posilní a spôsobí, že budú výnimočne krásne kvitnúť. Celé vrecko urobí svoje, pretože zabráni aj prípadnému premokreniu rastliny.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pijete studenú vodu v horúčavách? Vôbec to nezchladí telo. Toto je dôvod

Netradičné využitie čajového vrecúška. Pomáha v boji proti mastným škvrnám

Pomocou čajových vrecúšok sa môžete zbaviť aj mastných škvŕn na hrncoch a panviciach. A to bez drhnutia. Vložte do nich niekoľko vrecúšok tradičného čierneho čaju, zalejte ich horúcou vodou na lúhovanie a počkajte. Prípadne môžete jednoducho použiť vopred pripravený nálev. Vďaka jeho odmasťovaciemu účinku už po niekoľkých minútach nebude po otravných škvrnách ani stopy. Pri namáčaní riadu pridajte do vody vopred pripravený čaj a umývanie bude oveľa jednoduchšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *