Vylejte toto na vodný kameň a okamžite zmizne. Máte to doma každý

vodny kamen

Jednou z najmenej príjemných prác je čistenie vodovodného kohútika, ktoré je postrachom mnohých poľských domácností. Vyžaduje si veľa práce a veľa času, aby sme ho dali do poriadku, takže často strácame trpezlivosť hneď na začiatku. Tu je rýchle a účinné riešenie na odvápnený vodovodný kohútik.

Čistá vodovodná batéria je veľmi dôležitým doplnkom v domácnosti, ktorý jej pridáva na kráse a robí celú miestnosť čistejšou. Používaním sa však na nich často tvorí nevzhľadný vodný kameň, ktorý znehodnotí aj tú najkrajšiu alebo najmodernejšiu batériu. Ukazuje sa, že existuje jednoduchý spôsob, ako to napraviť.

Ako sa tvorí vodný kameň?

Vodovodný kohútik je spôsobený usadeninami, ktoré sa zrážajú z príliš tvrdej vody. Voda obsahuje vysokú koncentráciu minerálov, ako sú sodík, vápnik a draslík. Počas používania sa tieto usadzujú na vodovodnom kohútiku a spôsobujú jeho nevábny vzhľad. To je však len vrchol problému, pretože vodný kameň má negatívny vplyv na vodovodný systém.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci si dávajú jedlú sódu do rohov izieb. Zachraňuje to domácnosti

Tam sa tiež hromadí a môže viesť k upchatiu potrubia. To isté sa deje aj v prípade korózie. Nízka teplota vody je tiež častým faktorom, ktorý spôsobuje, že vodovodný kohútik vyzerá zle. Vplyvom chladu sa začína proces kryštalizácie, ktorý je zodpovedný za tvorbu vodného kameňa.

Cesta k odvápnenému vodovodnému kohútiku

Veľmi veľa ľudí investuje obrovské sumy peňazí do špecializovaných prostriedkov na odstraňovanie vodného kameňa. Tie však môžu poškodiť povrch batérie a obsahujú aj korozívne látky. V konečnom dôsledku majú zvyčajne negatívny vplyv na náš dýchací systém a môžu podráždiť naše sliznice. Nie je však potrebné spoliehať sa len na tieto typy čistiacich prostriedkov, keď v kuchynskej skrinke existuje skutočný liek na kal. Stačí vám jablková šťava, ktorá je vhodná nielen na pitie, ale aj na čistenie. Stačí ju naliať na vodovodný kohútik a potom ho vyčistiť handričkou.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jete len červenú časť melóna? Je to chyba, o veľa prichádzate

Už po niekoľkých ťahoch si všimnete neuveriteľný rozdiel. Za tieto zázračné vlastnosti je zodpovedný pektín, ktorý v priebehu niekoľkých sekúnd zmetie usadeniny. Keď nemáte po ruke práve túto šťavu, nič nie je stratené. Vtedy siahnite po grapefruitovej šťave alebo ju vytlačte z 1 citróna. Budú mať rovnaký účinok a váš zašpinený kohútik začne vyzerať ako nový.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *