Vyrobte si túto vodičku doma a nastriekajte do rohov domu. Pavúky sa už neukážu

pavuk

Niektorí veria, že prinášajú šťastie, iní tvrdia, že ak ich zabijete, prilákate dažde. Faktom však zostáva, že nemáme radi, keď sa pavúky objavia v našich domovoch, a chceme sa ich čo najskôr zbaviť. Je užitočné vedieť, ako to urobiť humánnym spôsobom (skôr zo záujmu o ekosystém ako o prípadný opad). Uvádzame jednoduchý recept na domáci sprej proti pavúkom.

Pavúky zohrávajú v globálnom ekosystéme veľmi dôležitú úlohu. Živia sa množstvom hmyzu, ktorý sa bežne považuje za nepríjemný, vrátane múch a komárov. Ich zabíjanie preto nie je najlepším riešením. Ak sa objavili vo vašej domácnosti, mali by ste skôr zvážiť, ako ich odpudiť. Pomôže vám jednoduchý sprej proti pavúkom. Vďaka nemu hmyz rýchlo vezme za svoje mnohé nohy a dlho sa neobjaví.

Odkiaľ sa pavúky v domácnosti berú?

Nie je pravda, že pavúky priťahujú miesta, kde je špina. Môžu sa vyskytovať aj vo veľmi čistých domácnostiach. Najčastejšie sa objavujú tam, kde sa na čistenie používajú prírodné prostriedky. Málokto to vie, ale tieto malé tvory sa vyhýbajú miestam, kde cítia chemikálie. Najviac pavúkov sa do domov dostáva koncom leta a na jeseň. Vtedy si hľadajú bezpečný, teplý úkryt na zimu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Žena ukázala trik, ako uvariť zemiak. Zapichnite do neho špáradlá

Nezanedbateľné je aj to, že v príbytkoch sa nachádzajú zvyšky jedla, ktoré lákajú iný hmyz, ktorý im poskytuje potravu. Pavúky sa do obydlí dostávajú cez okná a dvere, ako aj vetracie otvory a iné štrbiny. Je preto ťažké vyhnúť sa ich návštevám, ak sa nespoliehate na repelenty. Jedným z veľmi účinných prípravkov je domáci sprej proti pavúkom. Na jeho prípravu potrebujete len 1 prísadu z vašej kuchyne.

Ako vyrobiť sprej na pavúky?

Prípravok, ktorý účinne odpudzuje pavúky, je kyselina citrónová. Zmiešajte 1 liter vody so 4 – 5 polievkovými lyžicami kryštálov kyseliny a dôkladne premiešajte. Odvar nalejte do fľaše s rozprašovačom. Nastriekajte na miesta, kde sa pavúky objavujú. Aplikujte ho aj na okenné rámy a vetracie otvory. Týmto spôsobom udržíte hmyz ďaleko od svojho domova. Namiesto kyseliny môžete použiť aj plátok citróna. Jednoducho ním potrite povrchy, na ktorých sa pavúky pravdepodobne vyskytujú. Účinok bude presne taký istý ako pri použití kyslej aerosólovej kvapaliny.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ušetrite stovky eur na kúrení týmito trikmi

Čo ešte odradí pavúky?

Môžete si tiež vyrobiť sprej proti pavúkom s mätovým olejom. Pridajte 15 – 20 kvapiek do vody a zmiešajte vo fľaši s rozprašovačom. Postriekajte všetky rohy, kde sa môže hmyz ukrývať, ako aj okenné rámy a vetracie otvory. Alternatívou je použitie škorice. V tomto prípade ju nemusíte nijako pripravovať. Stačí rozsypať celé tyčinky alebo rozptýliť prášok na parapety a do zákutí, kde sa môžu pavúky ukrývať. Keď zacítia jej charakteristický zápach, rýchlo opustia váš domov a vyhľadajú si iný úkryt.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *