Zmiešajte toto s vodou a pleseň z vašich stien zmizne. Má to doma každý

plesen v dome

Huby v domácnosti môžu viesť k vážnym zdravotným problémom. Preto by ste s ňou mali začať bojovať hneď, ako sa objaví. Predstavujeme osvedčený a lacný spôsob, ako sa vysporiadať s plesňou na stene.

Pobyt v miestnostiach, kde sa plesne vyvíjajú, môže spôsobiť mnohé nepríjemné a nebezpečné ťažkosti – od bolesti hlavy cez dýchacie problémy a alergie až po zápal pľúc alebo infekcie. Preto je taká dôležitá prevencia. Oplatí sa tiež vedieť, ako sa účinne zbaviť plesne v prípade, že vám na stene predsa len vykvitne.

Odkiaľ sa pleseň na stenách berie?

Plesne sa môžu objaviť v nových domoch a bytoch, ako aj v tých, ktoré sa už dlhší čas používajú. Vzniká pri nadmernej vlhkosti v obydlí. Tá sa zase vytvára každý deň v značnom množstve. Vzniká pri umývaní, kúpaní alebo varení. Ak je vetranie nedostatočné a miestnosti nie sú vykurované, pleseň má ideálne podmienky na šírenie. Môže vzniknúť na akomkoľvek povrchu – na stenách, drevenom alebo čalúnenom nábytku a dokonca aj na plastoch. Keďže vdychovanie jej dusivého zápachu môže byť nebezpečné pre vaše zdravie, oplatí sa poznať osvedčený spôsob, ako sa v prípade potreby rýchlo zbaviť plesní na stenách.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pestujete papriky, uhorky alebo paradajky? Táto živina ich posilní

Zistite, ako sa zbaviť plesne na stene

Skôr ako použijete fungicíd, musíte sa zbaviť kontaminovaného povrchu steny. Odstráňte vrchnú vrstvu plesne a potom zoškrabte omietku v mieste, kde sa vytvorila. Je to nevyhnutné, ak chcete účinne zlikvidovať celý škodlivý výkvet. Až po odstránení napadnutej časti steny môžete prejsť k aplikácii prípravku, ktorý odstráni všetky zvyšky a spóry plesní. Na trhu existujú špecializované chemické prípravky, ktoré tento problém rýchlo vyriešia. Ak však máte malé dieťa alebo uprednostňujete prírodné metódy, môžete použiť ekologické prípravky. Sú bezpečné pre batoľatá a životné prostredie a fungujú rovnako účinne ako chemikálie z obchodu. Ich výhodou je aj to, že sú relatívne lacné.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Melónové šupky zalejte na niekoľko dní a sledujte, čo sa stane

Aký je domáci liek na pleseň na stene?

Ak chcete použiť domáci prostriedok na pleseň, máte na výber 2 možnosti. Môžete zmiešať vodu a ocot v pomere 4:1 alebo použiť vodu s niekoľkými kvapkami čajovníkového oleja. Oba prípravky majú protiplesňový a antibakteriálny účinok a sú úplne prírodné. Umyte stenu jedným z týchto prípravkov a účinne odstránite plesne a zbavíte sa zatuchnutého zápachu. Vynaložíte na to maximálne 10 libier.

Ako môžem zabrániť vzniku plesní vo svojej domácnosti?

Prevencia je lepšia ako liečba, preto nezabúdajte na prevenciu. Aby ste zabránili návratu plesní, pravidelne vetrajte svoj domov. Aj v zime odokrývajte okná, aby ste zabezpečili dostatočné vetranie miestností. Nepreháňajte to ani s úsporami na vykurovaní. Nedostatočne vykurované miestnosti sú ideálnym miestom pre vznik plesní. Je tiež dobré používať pohlcovače vlhkosti alebo odvlhčovač vzduchu, aby ste zabezpečili primeranú vlhkosť (medzi 40 a 60 %).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *