V Slovenskom reťazci našli čistý hnus a mäso po záruke. Toto predávajú Slovákom. Sme odpad?

pexels ha ha 16211537

Veľké potravinové reťazce čelia častým kontrolám a pokutám zo strany štátnych orgánov. Billa, rakúska sieť supermarketov, bola minulý mesiac najtvrdšie postihnutá a stala sa lídrom v „rebríčku“ obchodníkov s pokutami. Celkovo musela zaplatiť 43-tisíc eur za rôzne pochybenia. Informuje o tom portál zoznam.sk

Najväčšiu, 20-tisícovú pokutu, reťazec dostal v Rimavskej Sobote za nález rozhryzených obalov mlieka, myšieho trusu na viečkach konzerv a na krabicách s mliekom. Vedenie predajne reagovalo rýchlo, keď sa dozvedelo o problémoch a okamžite zavolalo deratizačnú spoločnosť a vykonalo mimoriadne čistenie a dezinfekciu predajne.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nový spôsob ako skladovať čerstvé zemiaky aj rok a pól. Takto vám nevyklíčia

V Spišskej Nová Vsi sa na predajni objavili problémy s nevhodnými hygienickými podmienkami, za čo Billa dostala pokutu 10-tisíc eur. Kontrolóri napríklad zaznamenali znečistené regály a podlahy.

V Zvolene bol reťazec pokutovaný sumou 8-tisíc eur za predaj potravín po dátume spotreby, vrátane sladkostí a hydinového mäsa. V Martine, reťazec čelil pokute vo výške 5-tisíc eur za neuspokojivý hygienický stav regálov a mrazničiek.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Týchto 8 potravín vám samé bielia zuby ich konzumáciou

Billa vo svojom vyjadrení uviedla, že sa snaží zabrániť podobným problémom a že mnohé z týchto problémov sú výsledkom ľudskej chyby. Reťazec tiež zdôraznil svoj záväzok k zabezpečeniu, aby sa podobné problémy v budúcnosti neopakovali.

Zákazníci môžu očakávať zvýšené opatrenia na udržanie čistoty a bezpečnosti potravín vo všetkých predajniach Billa. V reakcii na nedávne udalosti firma zvýšila frekvenciu kontrol a zamestnanci boli opätovne poučení o potravinovej bezpečnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *