Vo vlaku do Viedne hral cez repráky prejav Adolfa Hitlera. Nevedeli to zastaviť

rakusky vlak vieden

Úryvky z prejavu nacistického vodcu Adolfa Hitlera ozneli v rakúskom vlaku, čo v nedeľu šokovalo cestujúcich. Tento nečakaný incident sa odohral vo vlaku smerujúcom z Bregenzu do Viedne, keď sa z reproduktorov vlakového komunikačného systému ozvali zvuky prejavu Hitlera sprevádzané nacistickými heslami „Heil Hitler“ a „Sieg heil“. Písal o tom portál Refresher.sk

Niekoľko cestujúcich potvrdilo, že počuli tieto hrozné zvuky, čo vyvolalo obavy a nevoľnosť vo vnútri vlaku. Aj viedenský rabín Schlomo Hofmeister bol prítomný počas incidentu a vyjadril svoj šok a sklamanie z neschopnosti kompetentných osôb okamžite zakročiť a zastaviť reprodukciu Hitlerovho prejavu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Hofmeister neskôr zdieľal svoje zážitky na sociálnej sieti Twitter. Vo svojom príspevku uviedol, že incident sa začal „zvláštnou hudbou, úryvkami konverzácie a smiechu“, ktoré následne prešli do Hitlerovho prejavu, ktorý sa stále opakoval a zosilňoval. Pôvodne si myslel, že ide o omyl alebo zlý vtip, no keď zistil, že ide o zámer, cítil nevoľnosť.

Podľa Rakúskych spolkových železníc (ÖBB) neznámy páchateľ nelegálne otvoril komunikátor a cez reproduktor prehrával Hitlerov prejav. ÖBB následne oznámili tento incident rakúskej polícii, ktorá momentálne prípad vyšetruje. Záznamy z bezpečnostných kamier vlaku mali byť užitočné pri identifikácii dvoch podozrivých osôb, ktoré sa podieľali na tomto nebezpečnom výroku.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

Okrem rabína Hofmeistera a ostatných cestujúcich, ktorí boli šokovaní týmto incidentom, sa vo vlaku nachádzala aj novinárka Colette Schmidtová. Na Twitteri vyzvala k vyjasneniu tohto incidentu a opísala ho ako „veľmi, veľmi desivý“.

One Reply to “Vo vlaku do Viedne hral cez repráky prejav Adolfa Hitlera. Nevedeli to zastaviť”

  1. Život: Prináša, odnáša, berie i dáva, serie i poteší. Je ľahko možné že sa práve na úsečke času života blížime k bodu, kedy pochopíme ako to bolo alebo mohlo byť s tými dávnymi civilizáciami, ktorých artefakty nachádzame. Zhruba v cykloch asi tak po 12.000 rokoch sa to tu zaujímavo pomení a akosi aj „prekopŕcne“. Póly, žiarenie, počasie, nálada, pohlavia, technika, technológia. Cítime to predsa práve teraz na vlastnej koži, že čosi z toho cítime na vlastnej koži. Možno práve vytvárame základ situácie, ktorá dá možnosť opäť nejakým civilizáciám hľadať stopy po nás, aspoň teda tie, ktoré sa tých cca 12 tisícročí udržia a zachovajú. My tu predsa máme napríklad Antikytheru a krútime nad ňou hlavou, oni zasa nájdu povedzme Cern. Ešte sa tam asi kde-tu budú povaľovať nejaké atómy, bozóny a kvarky a povedia si o nás, vlastne asi to, čo teraz my. Napríklad: „Blázni ! Nestačí im, ako s nimi cvičí univerzum, ešte si aj vojny vymýšľajú a náboje si ochudobňujú. Takto šetriť? Keď už-tak už.“ Teraz nám tak pekne „svieti“ hoci Megido, že by to potom bola stará dobrá Európa? Ktovie, čo z toho nášho tu ešte po 12.000 rokoch po nás naším pričinením zostane? Nikto (XYT) nás pritom nenúti, sme to my sami, my sme to. Jedni sme „MY“, druhí sú „ONI“. – Teraz. – No s odstupom času nebude vôbec záležať na zámenách, keď budeme len poprašok. Zreteľne píšem, nahlas kričím: „Neserte ma s tým atómom !“ (pomôžte, kto môžte ..)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *