Vyrobte si sviečku zo zemiaku. Bude horieť dlho a je to lacné

zemiakova sviecka

Dlhá zima, málo počasia a deti choré polovicu času? Nevadí. Náladu vám napravíme skvelým nápadom. Toto sú dva recepty na výrobu zemiakových sviečok. Skvelá zábava pre vás aj vaše deti. A najlepšia správa je, že všetky potrebné ingrediencie máte určite doma. Tak a je to tu!

Zemiakové sviečky s maslom

Ak chcete vyrobiť neodolateľné zemiakové sviečky, pripravte si nasledovné.

Zemiakové
lyžicu
nôž
maslo
trochu vaty
zápalky alebo zapaľovač
Vezmite zemiak, umyte ho a odrežte oba konce tak, aby mohol stáť. Teraz do neho urobte lyžicou jamku. Nechajte zemiak odpočívať a pustite sa do výroby knôtu. Z vaty vytvorte valec podobný knôtu. Na tento účel odtrhnite časť vaty, natiahnite ju a rozvaľkajte, čím sa vlákna spoja.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Stláčajte si túto časť na ruke 2 minúty a ani neviete, ako rýchlo zaspíte

Teraz príde na rad maslo. Vyplňte jamku v zemiaku maslom a vložte do nej aj vyrobený knôt. Aj ten zakryte maslom. Potom chvíľu počkajte a zapáľte ho.

Možno sa vám bude zdať, že sviečka najprv zhasne, ale keď knôt nasiakne maslom, bude pekne a dlho horieť.

Najjednoduchšie zemiakové sviečky

Ak sa vám aj tento návod zdá príliš zložitý, môžete vyskúšať ešte jednoduchšiu verziu. V takom prípade si pripravte nasledovné.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ak toto neurobíte s radiátormi, nečudujte sa na konci roka nedoplatkom

Zemiakové
lyžicu
nôž
olej
zápalky
Počiatočný postup je podobný. Zemiak rozrežte tak, aby stál, a urobte do neho dieru. Do otvoru zapichnite 1-3 zápalky vedľa seba a do otvoru nalejte olej. Chvíľu počkajte, kým zápalky nasiaknu olejom. Potom ich zapáľte.

Výroba zemiakových sviečok trvá len minútu a výsledok je úžasný. Uvidíte, že s domácimi sviečkami si vy aj vaše deti užijete veľa zábavy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *