Dajte ryžu do skrine s oblečením. Nič lepšie ste urobiť nemohli

ryza oblecenie

Ležalo vaše oblečenie príliš dlho a stratilo svoju sviežu vôňu? Existuje na to jednoduchý domáci liek! Vložte do šatníka ryžu a oblečenie bude vždy voňať tak, ako ho máte radi. Je to jednoduchý a účinný trik, ktorý vám nezaberie viac ako minútu. S najväčšou pravdepodobnosťou už máte doma všetky potrebné veci.

Vôňa čerstvej bielizne je veľmi príjemná, ale rýchlo sa vytratí. Keď oblečenie dlhšie leží v skrini, kde necirkuluje vzduch, vôňa zmäkčovadla sa rýchlo vyparí. Niekedy ju dokonca nahradí nepríjemný zápach. Existuje mnoho spôsobov, ako to napraviť. Môžete použiť voňavé vrecúška alebo dať do skrine ryžu. Je to trochu prekvapujúca metóda, ale je veľmi účinná.

Vložte ryžu do skrine, ale najprv si ju pripravte

Samotná ryža, samozrejme, neprinesie príjemnú vôňu vášho oblečenia. Môžete ju však použiť na vytvorenie veľmi účinného difuzéra vône. Na to si musíte pripraviť niekoľko ďalších vecí. Budete potrebovať: malú nádobku, akýkoľvek vonný olej (vyberte si svoj obľúbený), gázu a gumičku (posledné dve veci nie sú nevyhnutné, ale pomôžu zabrániť vysypaniu ryže). Ryža zaliata voňavým olejom bude postupne uvoľňovať vôňu a vytvorí príjemnú vôňu, ktorá sa bude šíriť po celej skrini. Postupne však musíte najprv správne pripraviť ryžu, ktorú potom vložíte do skrine, aby poskytla vášmu oblečeniu krásnu vôňu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Finta Francúzov, ako ošúpať zemiaky bež noža. Za 2 minúty plný kýbeľ

Ako si pripravíte voňavú ryžu, ktorú vložíte do šatníka?

Výroba rozptyľovača vône z ryže do vášho šatníka nie je zložitá. Všetko, čo potrebujete, je niekoľko jednoduchých krokov.

  • Nasypte ryžu do nádoby. Nezabudnite nechať trochu miesta od vrchu.
  • Do nádoby nalejte približne 20 kvapiek vášho obľúbeného vonného oleja.
  • Uzavrite nádobu a chvíľu ňou potraste, aby sa ryža s olejom dobre premiešala.
  • Odskrutkujte nádobu a na miesto uzáveru vložte gázu. Upevnite ho gumičkou. Ako sme už spomenuli, tento krok môžete vynechať a nechať nádobu nezakrytú. Je však lepšie ho zabezpečiť, aby sa ryža nevyliala, keď sa nádoba náhodou prevráti.
  • Umiestnite nádobu s ryžou do skrinky. Ryža bude postupne uvoľňovať vôňu oleja.
  • Keď pocítite, že vôňa oleja sa vytráca, zatraste nádobou. Tým sa vôňa stane výraznejšou.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slováci stále robia túto chybu pri sušení oblečenia a potom sa čudujú vlhkosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *