Dôvod, prečo by ste nemali pred spaním chodiť do sprchy

sprchovanie

Máte radi horúcu sprchu pred spaním? Možno vám to skôr škodí. Aj keď sa nič nevyrovná príjemnému pocitu, keď si po dlhej horúcej sprche ľahnete do postele v príjemnom teple a únave, vyskúšajte iný rituál. Zo zdravotného hľadiska to nie je najlepší nápad. Zdanlivo zdravý zvyk môže spôsobiť viac škody ako úžitku.

Horúca sprcha sťažuje zaspávanie

Sprchovanie tesne pred spaním nie je také zdravé a uvoľňujúce, ako tvrdí portál brightside.me. V skutočnosti môže horúca sprcha pred spaním skutočne narušiť váš spánok. Naše telo sa najlepšie uvoľní, keď je jeho telesná teplota o niečo nižšia. Takže vo chvíli, keď sa začnete pripravovať na dobrý spánok, vaša telesná teplota prirodzene trochu klesne. Teplá sprcha však zvýši telesnú teplotu a zmätie vaše telo. Ak máte pocit, že bez sprchy alebo kúpeľa nemôžete zaspať, osprchujte sa aspoň vlažnou sprchou aspoň 1 až 2 hodiny pred spaním.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Na Slovensku po letnom počasí udrú búrky. Vieme, ktorý deň a kde

Rozprúdená krv a búšiace srdce bránia spánku

Možno ste to zažili aj vy. Naše srdce zvyčajne bije oveľa rýchlejšie po horúcej sprche, čo má aj vedecké vysvetlenie. Horúca voda zvyšuje náš krvný tlak a lekári varujú, že môže dokonca prehrievať naše telo a spôsobovať stres pre srdce. Keď nám srdce bije rýchlo, je veľmi pravdepodobné, že strávime nepokojnú noc prevaľovaním sa zo strany na stranu a nakoniec si spôsobíme ešte väčšie zdravotné problémy.

Sprchovanie po večeri vedie k priberaniu na váhe

Horúca sprcha po večeri nie je najlepším spôsobom, ako ukončiť deň a ísť spať. V skutočnosti sprchovanie po jedle zmätie váš tráviaci systém a vedie k priberaniu. Proces trávenia si vyžaduje zvýšený prietok krvi do žalúdka a sprchovanie potom spôsobuje, že krv prúdi do iných častí tela ako do tráviaceho systému. Ak sa potrebujete večer osprchovať, sprchujte sa aspoň 30 minút po jedle.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Obaľte do tejto veci kuracie mäso a nepotrebujete olej na vyprážanie. Je to zdravé

Poškodíte si vlasy a pokožku hlavy

Sprchovanie tesne pred spaním, keď si namočíte vlasy a idete spať s vlhkými vlasmi, spôsobuje, že vankúš absorbuje vlhkosť a vytvára ideálne teplé a vlhké prostredie pre rast škodlivých baktérií, čo vedie k rôznym problémom s pokožkou hlavy. Spôsobí to najmä svrbenie, podráždenie pokožky a vznik lupín.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *