Dajte si tento kus oblečenia a nebudete mať problém zaspať. Má to doma úplne každý

spanok

Niektorí ľudia to považujú za smiešne, iní si bez nich nevedia predstaviť spánok – samozrejme, hovoríme o ponožkách. Ukázalo sa, že ponožky na nespavosť senzačne fungujú – bez potreby tabletiek na spanie!

Ponožky na nohy majú mnoho cenných terapeutických vlastností. Nielenže udržujú nohy v teple, ale pomáhajú aj lepšie spať. Zistite, ako sa pomocou nich môžete zbaviť nespavosti.

Fungujú ponožky na nespavosť skutočne?

Ak sa vám stáva, že spíte v ponožkách nielen počas jesene a zimy, zdá sa, že vám inštinktívne záleží na vašom zdraví a najmä na dobrom spánku. Nie je to totiž len prízrak ľudí, ktorí bojujú so studenými nohami.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Posypte len túto vec z kuchyni a mravce budú utekať čo najďalej z domu aj záhrady

Ukazuje sa, že pomáhajú aj pri iných ochoreniach. Spanie v ponožkách totiž zvyšuje prekrvenie nôh a vedie k rozšíreniu ciev. V dôsledku toho sa telo rýchlejšie zbavuje prebytočného tepla a znižuje telesnú teplotu – a práve to zlepšuje kvalitu spánku.

Preto by v nich mali spať ľudia, ktorí trpia problémami so spánkom alebo nespavosťou. Potvrdzujú to aj testy vykonané na šiestich testovaných mužoch – tu je výsledok.

Čo hovoria štúdie?

Títo muži boli požiadaní, aby sedem dní spali v ponožkách. Po tomto čase sa ukázalo, že testované osoby zaspali v priemere o 7,5 minúty skôr a ich celkový čas spánku bol až o 32 minút dlhší! A nielen to, počet prebudení týchto mužov bol 0 7,5-krát nižší a účinnosť spánku bola o 7,6 % vyššia. Ako vidíte, oplatí sa spať v ponožkách, či už to niekomu pripadá smiešne alebo nie. Je to veľký prínos pre naše zdravie, ktorý má pozitívny vplyv na našu náladu a odpočinok.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto sa vám postupne deje s mozgom, ak jete nezdravé potraviny

V dôsledku toho budete každý deň lepšie fungovať, pretože budete vyspatí a váš spánok nebudú rušiť problémy so spánkom alebo nespavosť! Vyhnete sa tiež používaniu liekov na spanie, ktoré, ako viete, môžu byť pri dlhodobom užívaní aj návykové. Nezabúdajte, že dobrý spánok znamená imunitu voči chorobám, zvýšenú kreativitu a lepšiu pamäť – to všetko sú výhody!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *