Táto masť z lekárne je hitom za drobné. Funguje lepšie ako drahé krémy

23464688 1920 1920

Regály drogérií sú preplnené všetkými druhmi kozmetiky. Výber výrobkov na starostlivosť o pleť je taký široký, až sa z toho točí hlava. Niekedy je však lepšie spoľahnúť sa na jednoduché a trochu zabudnuté riešenia. Ak máte problémy s pleťou, oplatí sa zájsť do lekárne a kúpiť si lacnú masť, ktorá dokáže zázraky. Píše o tom portál Kobieta

Táto masť z lekárne je hitom za pár drobných. Funguje lepšie ako drahé krémy

Poznáte príslovie, že ak je niečo na všetko, je to na nič. No nie vždy to platí. Niekedy sú univerzálne, širokospektrálne produkty jednoducho skvelé a oplatí sa ich používať. Najlepším príkladom je táto lacná a multifunkčná masť z lekárne.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Venčiť mačku vonku vôbec nie je v poriadku. Toto je dôvod

Má antibakteriálny účinok, upokojuje podráždenia, urýchľuje hojenie rán, vyživuje, hydratuje a zmierňuje svrbenie. A kúpiť ju môžete za niekoľko desiatok zlotých.

Nie je tajomstvom, že v lekárni si môžete kúpiť veľa skvelých výrobkov za veľmi dobré ceny. Väčšina z vás určite pozná masť s vitamínom A alebo zinkovú masť.

O niečo menej známa, hoci rovnako dobrá, je propolisová masť. Jej najdôležitejšou zložkou je, ako ľahko uhádnete, propolis alebo včelí tmel. Má antibakteriálne, protiplesňové, dezinfekčné a hydratačné vlastnosti. Okrem toho obsahuje vitamíny A, E a F, ktoré urýchľujú regeneráciu pokožky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Poznáte túto odrodu cibule, ktorá rastie až do výšky 70cm? Správny záhradkár by mal

Propolisová masť je tiež zdrojom alantoínu a D-panthenolu s vyživujúcimi, hydratačnými a elastickými účinkami.

Tento výrobok je nenahraditeľný pri drobných poraneniach kože, ako sú odreniny, ale aj ekzémy, uštipnutia hmyzom alebo popáleniny. Má vyživujúci, antimikrobiálny a protizápalový účinok, urýchľuje hojenie a zabraňuje tvorbe jaziev.

Propolisová masť sa osvedčí v boji proti striám. Je to tiež skvelý výrobok na starostlivosť o nohy. Má profylaktický protiplesňový účinok a dokonale premastí suché a na praskanie náchylné päty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *